gnojówką z pokrzyw jak często podlewać

Ormuss mus sein

Temat: Naturalne nawozy
Te 'mikstury', to gnojówki roślinne, które powstają po sfermentowaniu części nadziemnych (zielonych) niektórych roślin. Najczęściej wykorzystywane są tu następujące rośliny:
pokrzywa, mnieszek pospolity, skrzyp polny, bylica piołun, wrotycz pospolity. Czyli popularne chwasty .

Przygotowanie gnojówki w ilości 10 litrów:
Około 2 kg świeżej, rozdrobnionej masy zielonej zalać 10 litrami wody i pozpostawić w miejscu slonecznym na okres około 2-3 tygodni. Zawartość często mieszać, co powoduje przyspieszenie procesu fermentacji. Można też w tym celu dodać odrobinę preparatu używanego do wspomagania procesów kompostowania. Gdy zniknie zapaszek gnojowka jest gotowa. Nie należy jej jednak używać w takim stanie, bo to coś w rodzaju koncentratu. Przed podlaniem należy rozcieńczyć, najlepiej w stosunku 1 : 10 ( 1 litr gnojówki i 10 litrów wody). Takim roztworem podlewamy rośliny, które odwdzięczają się nam np. pięknym kwitnieniem . Gdzieś tam na forum już o tym pisaliśmy i to sporo, jak znajdę wtawię link.
Źródło: dzialkowcy.info/phpBB2/viewtopic.php?t=2909Temat: Pomidory
Używam przeważnie środków bio i nie narzekam,oczywiscie nie mozna nastawiac sie na nie wiadomo jakie plony i nie wiadomo jakie wielkie pomidory ale nie jest najgorzej. Pomidory hoduje od poczatku odkąd mam działkę i bywało róznie zaczynałam od fascynacji chemią którą teraz staram sie używać jak najmniej chociaż chemię tez czasami stosuje jak widzę że bio nie da już sobie rady.Pomidory hoduje w gruncie bo nie mam szklarni .Pomidory przeważnie sama sieję zauważyłam że kupne sadzonki częściej chorują .Pierwszy oprysk robię Biochikolem jeszcze przed wsadzeniem do gruntu nie spieszę się z sadzeniem zmarzniete sadzonki częściej chorują .Mam 30 krzaków nie wszystkie zmieszczę ,część posadzę w donicach zobaczę jak będą rosły.Ja pomidory także często oglądam i jesli widze jakis chory liść to go obrywam wogóle jak owoce na krzaku już są spore to część liści tych co zasłaniają słońce obrywam .Dobre efekty daje nawożenie pomidorów rozcieńczoną gnojowką z pokrzyw oczywiście nie za często.
Jeszcze jedno jesli dolne liście dotykaja ziemi lepiej je oberwać to tez takie zabezpieczenie przed zarazkami i podlewać pomidory konewką nie wężem im mniej sie moczy liście tym mniej chorób
Źródło: dzialkowcy.info/phpBB2/viewtopic.php?t=36


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Ormuss mus sein