Ambasada Nigerii w Polsce

Ormuss mus sein

Temat: Toks
HEY,SZUKAM KOGOS KTO JESZCZE JEST W ATLANTIC CITY I KTO PRACOWAL W HILTONIE W RESORT CASSINO.pRACOWAL TAM TEZ MOJ CHLOPAK DZIEKI BTCLUB.ZAGINAL 28 SIERPNIA.PROSZE O KONTAKT.14 WRZESNIA MIAL WRACAC DO POLSKI.WIEM,ZE RAZEM Z NIM PRACOWALI POLACY.TO JUZ DRUGI TYDZIEN MOICH POSZUKIWAN.WIEM,ZE NIE PODROZUJE.GDYBY BYLO Z NIM WSZYSTKO OK ODEZWALBY SIE DO NAS.JEGO TELEFON NIE ODPOWIADA.TAKZE KOLEDZY KTORZY SA W INNYCH STANACH STRACILI Z NIM JAKIKOLWIEK KONTAKT.cHLOPAK JEST NIGERYJCZYKIEM,STUDIOWAL W POLSCE.JESLI MOGLIBYSCIE POMOC PROSZE NAJLEPIEJ O MAILA MARIOLA_MIKO@YAHOO.COMfAKT ZAGINIECIA ZGLOSILAM W AMBASADZIE NIGERYJSKIEJ W POLSCE ALE NIE PODESZLI DO PROBLEMU POWAZNIE.W ATLANTIC CITY SPEDZILAM URLOP.POMOZCIE
Źródło: atlanticcity.fora.pl/a/a,85.htmlTemat: Na temat allegro słów kilka...
najpierw barry potem peter... hmm ciekawek

daaaawno temu jak pracowałem na uczelni i organizowaliśmy konferencję naukową to z Nigerii, Somalii i innych krajów na bogato rozwiniętych było najwięcej próśb o przesłanie do ambasady zaproszenia na konferencję celem otrzymania wizy do Polski hehehe - nieźle murzynki kombinują
Źródło: forum.hothatch.org/viewtopic.php?t=1616


Temat: B&H
Zapytajmy więc Jacka co robił ok. 2 w nocy i czy ktoś może to potwierdzić.
Jacek twierdzi, że o drugiej w nocy był już w swoim mieszkaniu. Nikt nie może tego potwierdzić.
Udało się dowiedzieć czegoś więcej o Nigeryjczyku?
Skontaktowaliśmy się z Polską ambasadą w Nigerii, ci zaś z rodziną Emanuela. Przyjadą jutrzejszym samolotem do naszego kraju.
Po co przyjechał do Polski?
Nasz konsul w rozmowie telefonicznej z nami wyjaśnił, iż denat przyjechał do Polski w celu zarobienia dużo większych pieniędzy niż zarabiał do tej pory w Nigerii.
Gdzie się zatrzymał?
Zatrzymał się w wynajętym przez siebie mieszkaniu na ulicy Piłsudzkiego 20, cztery bramy dalej od miejsca zbrodni.
Czym się zajmował od przyjazdu?
Zarejestrował się jako bezrobotny w tutejszym urzędzie pracy. Trzy tygodnie temu rozpoczął pracę na budowie, dwa kilometry od miejsca swojego zamieszkania. Jego rodzice nie wiedzą dokładnie w jakiej firmie pracował.
Może uda się skontaktować z jego rodziną?
Już to zrobiliśmy.
Czy literki B&H można skojarzyć z jakimś gangiem czy czymś podobnym?
To bardzo prawdopodobne. Próbujemy ustalić szczegóły.
Źródło: kryminalistyka.fr.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=5105


Temat: Do Gdańska dalej niż do Afryki?
Do Gdańska dalej niż do Afryki?
Jacek Przybylski

Amerykanie wciąż gorączkowo szukają kogoś, kogo mogliby wysłać na obchody 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Kolejne osoby odmawiają. Dziś spekulowano, że przyjedzie William Perry, sekretarz obrony z czasów Billa Clintona, lub mało znana kongresmenka Marcy Kaptur.
·
Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak przyznał w Radiu TOK FM, że USA będzie w Polsce reprezentowała jedynie delegacja Senatu. Podkreślał jednak, że brak wysokich urzędników administracji USA w czasie polskich obchodów nie jest porażką rządu, bo 1 września przyjedzie do Gdańska kilkunastu szefów rządów, w tym Władimir Putin i Angela Merkel.
– Myślę, że to jest duża i bardzo poważna reprezentacja i nie przywiązywałbym szczególnej wagi do tego, że z jednego z krajów nie przyjedzie reprezentant obecnej administracji – przekonywał Nowak, przestrzegając przed popadaniem z tego powodu "w polskie kompleksy". – Z Waszyngtonu jest bardzo daleko do Polski – zaznaczył.
To jednak nie odległość decyduje o amerykańskiej dyplomacji. Z USA do Polski jest około 8,5 tys. kilometrów. A więc o wiele bliżej niż do siedmiu państw afrykańskich, gdzie w pierwszej połowie sierpnia sekretarz stanu Hillary Clinton spędziła aż 11 dni, by zaznaczyć wsparcie administracji prezydenta Baracka Obamy dla demokracji i wzrostu gospodarczego na Czarnym Lądzie. Przykładowo, do Nigerii jest 11 tys. kilometrów, do Demokratycznej Republiki Konga ok. 13 tys. kilometrów, do Kenii zaś 14 tys. kilometrów.
Co na to sami Amerykanie? – Wciąż czekamy na oficjalną decyzję w tej sprawie. Mam nadzieję, że będziemy ją mogli wkrótce ogłosić – powiedział wczoraj "Rz" Chuck Ashley, attachĂŠ kulturalny z Ambasady USA w Warszawie.
– Mamy wrażenie pewnego bezwładu decyzyjnego po stronie USA – przyznaje w rozmowie z "Rz" rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. – Na pewno za to, że do Polski nie przyjadą najważniejsi przedstawiciele władz USA nie można winić MSZ. Zaproszenie było wystawione trzy miesiące temu i praktycznie nie było dnia, byśmy nie przypominali Amerykanom o tej rocznicy – dodaje Paszkowski.
Nasi rozmówcy potwierdzają: polscy dyplomaci w Waszyngtonie bardzo zabiegali o obecność kogoś ważnego. – Liczymy na przyjazd wysokiej rangi przedstawiciela USA na ceremonię 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej – mówił jeszcze 5 sierpnia w San Francisco szef MSZ Radosław Sikorski.
– Zachowanie Amerykanów absolutnie nie jest przypadkowe – ocenia w rozmowie z "Rz" amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. – Nie można zachowywać się w stosunku do nowego prezydenta USA niczym strofujący go nauczyciel i liczyć potem na jego przychylność – dodaje.
Biały Dom miał nieprzychylnie ocenić wysłany do Baracka Obamy list, w którym politycy z Europy Środkowo-Wschodniej zwracali uwagę, że Waszyngton popełnia błąd, ignorując interesy naszego regionu. – To było publiczne upokorzenie Amerykanów – ocenia prof. Lewicki i podkreśla, że widocznie administracja USA uznała, że Polska nie jest partnerem, z którym chciałaby utrzymywać bliskie kontakty. Prof. Lewicki podkreśla, że polskie władze wciąż nie ratyfikowały jeszcze zawartej przed rokiem umowy o tarczy, co USA traktują jako dowód lekceważenia.
Podobnego zdania jest też Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. – Fakt, że Amerykanie na rocznicę wybuchu wojny wyślą delegację na niskim szczeblu, to porażka rządu i konsekwencja ciągłego przeciągania ratyfikacji umowy o tarczy, co zderzyło się z brakiem dookreślenia polityki zagranicznej – mówi "Rz".
Źródło: zwpsw.fora.pl/a/a,2661.html


Temat: Jedność Afryki
Witajcie!

Przesyłąm Wam wszytkim ciekawe więści na temat organizowanych imrez na temat Afryki .

Oraz serdecznie zapraszam do uczestnictwa.DZIEŃ JEDNOŚCI AFRYKI
25. maja, piątek
Klub Harenda, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6
warsztaty: od 18.00, koncerty: od 22.00
Wstęp wolny

Dwumodułowy projekt realizowany przez Samake, portal Kontynent Warszawa www.kontynent.waw.pl, portal Afryka.org www.afryka.org, Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW

pokaz mody afrykańskiej (stroje narodowe z 9 krajów afrykańskich) z muzyką graną na żywo

warsztaty
* warsztaty bębniarskie – prowadzenie Mohamed, Mamadou, Erick, Kuba Pogorzelski, Yugus
* warsztaty ludowego tańca afrykańskiego - Benoit
* warsztat fryzjerski (wyplatanie warkoczyków, dready, etc.)

wydarzenia główne
* DJOLOF BAND - Pako, Mamadou, Mohamed (Senegal)
* YUGUS z Poznania – Leon, Ibou, Lassine, Christian (Mali, Senegal, Gwinea)
* GOLD FINGER (Nigeria)
* Gościnnie: Kuba Pogorzelski
* Impreza DJ-ska z najlepszymi mixami muzyki afrykańskiej (DJ Mamadou, DJ Sam)

wydarzenia towarzyszące
* pokaz slajdów z Afryki
* stoiska z rzemiosłem afrykańskim
* stoiska organizacji promujących Afrykę, partnerów wydarzenia: Centrum Kultury Afrykańskiej Motema Africa, Forum Kenijsko-Polskiego i Simba Friends
* prezentacja kuchni afrykańskich – Mohamed Mbengue i Home Africa Bar
* sprzedaż i degustacja zielonej herbaty afroarabskiej (Mamadou i Samake)
Festiwal filmowy „Oblicza Afryki”
25 i 26 maja
Dom Kultury „Kadr”, ul. Gotarda 16, róg Rzymowskiego
Wstęp wolny

* pokaz reportaży filmowych z podróży po Afryce
25.05, 17.30, otwarcie festiwalu: „Angola”
26.05, cykle krótkometrażowych filmów:
Wzdłuż wybrzeża Afryki Zachodniej – 12.00
Maghreb oczami Europejczyków – 14.30
Piękno Sudanu – 15.30
Plemiona Kenii – 17.30
Transformacja Zimbabwe – 18.00
* pokaz slajdów z Burkina Faso z tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego FESPACO w Wagadugu
* dyskusja z udziałem filmoznawców
* wystawa malarstwa tanzańskiego Tinga Tinga ze zbiorów dr Eugeniusza Rzewuskiego, b. Ambasadora w Angoli oraz pokaz rzeźby zimbabwańskiej z Galerii Agharta
* panel dyskusyjny z filmem o konflikcie w DarfurzePartnerzy:
* Centrum Kultury Afrykańskiej Motema Africa
* Instytut Francuski
* Forum Kenijsko-Polskie
* Portal Spraw Zagranicznych
* Simba Friends
* Ambasady państw afrykańskich
* Klub Harenda
* Zarząd Samorządu Studentów UW
* Galeria Agharta
* Home Africa Bar

Portal Spraw Zagranicznych jest patronem medialnym wydarzenia.

więcej na www.psz.pl
Pozdrawiam
Agelet
Źródło: afryka.old.diplomacy.pl/forum/viewtopic.php?t=253


Temat: British Council Poland
Ruszają polskie eliminacje do międzynarodowego konkursu British Council la młodych przedsiębiorców branży muzycznej. Do 26 marca br. młodzi przedsiębiorcy, menedżerowie i inne osoby działające w branży muzycznej mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu International Young Music Entrepreneur (IYME), organizowanego przez British Council.

Krajowe eliminacje mają za zadanie wyłonić najlepszego przedsiębiorcę, który w czerwcu będzie bronił polskich barw w międzynarodowym finale w Wielkiej Brytanii, walcząc także o nagrodę pieniężną. Odwiedzi on tam m.in. targi muzyczne London Calling i festiwal w Glastonbury.
Muzyczna edycja otwiera tegoroczny sezon International Young Creative Entrepreneur, serii konkursów British Council przeznaczonych dla młodych przedsiębiorców branż kreatywnych. O tytuł przedsiębiorcy muzycznego 2008 roku będą walczyć finaliści krajowych eliminacji z 10 krajów: Polski, Argentyny lub Wenezueli, Estonii, Indii, Jordanii, Kenii, Kolumbii, Litwy, Malezji i Nigerii. W czerwcu br. spędzą oni kilkanaście dni w Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich udział w międzynarodowym finale, spotkaniach z przedstawicielami brytyjskiej sceny muzycznej, targach branżowych, pokazach i koncertach.

Zdaniem Wojtka Krzaka z Kapeli ze Wsi Warszawa, twórcy IncarNations i ubiegłorocznego zwycięzcy polskiej edycji IYME, ten właśnie aspekt konkursu jest najważniejszy. "Przez dwa tygodnie, dzień po dniu, przyglądaliśmy się ogromnej machinie, jaką jest brytyjski przemysł muzyczny. Od małych labeli, poprzez platformy dla niezależnych artystów po gigantyczne wytwórnie i festiwale z Glastonbury na czele. To szybka lekcja pokory i doskonała okazja, by uczyć się od najlepszych w branży" - powiedział Wojtek Krzak
Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić kilka warunków, takich jak polskie obywatelstwo, wiek od 25 do 35 lat, biegła znajomość języka angielskiego oraz aktywność w branży muzycznej (pełny regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iyce-music.htm).
Z nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie sześć najlepszych, których autorzy przyjadą do Warszawy, aby zaprezentować swoje osiągnięcia przed jury składającym się z przedstawicieli branży muzycznej, mediów oraz Ambasady Wielkiej Brytanii i British Council. Jury nie będzie oceniać talentu ani wartości artystycznej pracy uczestników, ale ich przedsiębiorczość.

Obszary branży muzycznej objęte konkursem
Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów sektora muzycznego:
* wytwórnie płytowe, dobór artystów i repertuaru, produkcja, nagrania, inżyniera dźwięku, licencje muzyczne i dystrybucja
* organizacja i zarządzanie festiwalami i/lub miejscami wydarzeń
* menedżerowie artystów oraz agenci
* transmisje muzyczne
* dziennikarstwo i publikacje muzyczne
* rozwój i zarządzanie przemysłem muzycznym
* marketing muzyczny, public relations oraz kontakty z mediami
* muzyczny handel detaliczny, on-line (włączając format cyfrowy) i duże punkty sprzedaży
* konsulting w dowolnym ze wskazanych powyżej obszarów.

Przebieg konkursu
Pierwszym etapem konkursu są polskie eliminacje. Polskie biuro British Council przyjmuje zgłoszenia do 26 marca br. Autorzy sześciu najlepszych zostaną następnie zaproszeni na przełomie marca i kwietnia do Warszawy na rozmowy w języku angielskim z jury. Ogłoszenie polskiego finalisty, który pojedzie do Wielkiej Brytanii nastąpi 7 kwietnia. Finalista wraz z rywalami z pozostałych dziewięciu krajów pojedzie w czerwcu br. na kilkanaście dni do Wielkiej Brytanii. Wizyta obejmie:
* wyjazd do Londynu i Manchesteru
* targi muzyczne London Calling
* Festiwal Glastonbury
* prezentacje przed jury w ramach międzynarodowego finału konkursu
* ceremonię wręczenia nagrody International Young Music Entrepreneur '08.

International Young Creative Entrepreneur
Konkurs International Young Music Entrepreneur (IYME) jest pierwszym z serii konkursów dla młodych przedsiębiorców branż kreatywnych odbywających się pod nazwą Internationall Young Creative Entrepreneur. Patronat honorowy nad całością objął ambasador Wielkiej Brytanii w Warszawie Ric Todd.
Kalendarium konkursów (w nawiasach terminy krajowych finałów/ finału w Londynie):
* muzyka: International Young Music Entrepreneur (marzec/czerwiec 08 )
* sztuki sceniczne: International Young Performing Arts Entrepreneur (maj/sierpień 08 )
* wzornictwo: International Young Design Entrepreneur (czerwiec/wrzesień 08 )
* interaktywna rozrywka i media: International Young Interactive Entrepreneur (lipiec/październik 08 )
* film: International Young Screen Entrepreneur (lipiec/październik 08 )
* sztuki wizualne: International Young Visual Arts Entrepreneur (lipiec/październik 08 )
* moda: International Young Fashion Entrepreneur (listopad 08/luty 09)
Konkursy są częścią międzynarodowego projektu pod nazwą Creative Economy www.creativeconomy.org.uk.
Lista ubiegłorocznych finalistów polskich eliminacji konkursu IYCE:
* muzyka: Wojtek Krzak (Kapela ze Wsi Warszawa)
* wzornictwo: Tomek Rygalik
* moda: Monika Drożyńska (Punkt)
* film: Joanna Szymańska
* branża wydawnicza: Jan Sowa (Ha!Art)

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.
British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych. Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych.

Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie. W 2008 roku British Council obchodzi 70-lecie działalności w Polsce.

/eis.com.pl/ tutajpoczkategori
Źródło: energizer.fora.pl/a/a,1984.html


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Ormuss mus sein