amatorskie zdjęcia przesyłane przez użytkowników

Ormuss mus sein

Temat: Regulamin Konkursu Airbrush
1. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, ma charakter jawny i jest skierowany do amatorów i profesjonalistów z Polski i zza granicy.

2. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:

I - "Nie tylko dla twardzieli" - Profesjonaliści - Powierzchnie twarde tj. murale oraz blaszka wszelkiego kształtu a także tworzywo (kaski, konsole, telefony itp.)

II - "Wiotkie jest piękne" - Profesjonaliści - Powierzchnie miękkie typu textylia, koszulki, skóry oraz fine-arty na papierze, kartonie itp.

III - "Malować każdy może" - Hobbyści - Czyli początkujący dają z siebie wszystko i jeszcze trochę.

3. Format prac jest dowolny, tematyka dowolna lecz z zachowaniem zasad etycznych i netykiety. Jeżeli prace zawierają kopie elementów lub całości dzieł innych artystów, wymagane jest podanie źródła. Wszelkie plagiaty będą dyskwalifikowane.

4. Każdy autor powinien dostarczyć dwie prace do każdej kategorii w której zdecyduje się startować. Każda z prac powinna być dostarczona jako trzy zdjęcia, z czego jedno z bliska. Oceniane będą obydwie prace jako zestaw.

5. Ostateczny termin zgłaszania prac do konkursu to 31 styczeń 2010 r. Po tym terminie, zgłoszone do konkursu prace, zostaną przedstawione na forum do publicznej oceny oraz rozpisane zostaną ankiety w których każdy zarejestrowany użytkownik forum będzie mógł zagłosować na dwie wybrane prace z każdej kategorii. Ankiety będą aktywne przez dwa tygodnie od momentu wystawienia ich na forum. W tym czasie będzie zabronione komentowanie prac na forum. Możliwość taka, będzie udostępniona po zakończeniu głosowania.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dodatkowej oceny prac już po zakończeniu głosowania. Wg tej zasady i w uzasadnionym przypadku, moderatorzy i administratorzy mogą przyznać po 10 punktów dwóm wybranym pracom w każdej kategorii w celu rozstrzygnięcia np. sytuacji remisowych lub uniknięcia podejrzewanej próby nieuczciwego wpływania na wyniki konkursu.

7. W każdej kategorii wygrywają trzy prace, które otrzymają najwięcej głosów w ankiecie.

8. Zwycięzcom zostaną przyznane ciekawe nagrody, które fundują sponsorzy konkursu. Zostaną one przedstawione na forum do dnia 01.12.09.

9. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mailowy konkurs@lakierowanko.info wraz z danymi osobowymi autora i danymi kontaktowymi. Uczestnicy biorący udział w konkursie wyrażają zgodę na opublikowanie swojego nazwiska w internecie. Dane kontaktowe nie będą publikowane i służą jedynie do przesłania nagród zwycięzcom.

10. Istnieje możliwość wystawienia prac pod swoim pseudonimem artystycznym. Uczestnicy chcący skorzystać z tej możliwości, powinni wystąpić z taką prośbą przy zgłaszaniu prac do konkursu, podając jednocześnie pseudonim i nazwisko. W tym przypadku nazwisko nie będzie publikowane.

11. Prace nie spełniające regulaminu lub przesłane po terminie nie wezmą udziału w konkursie.

12. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się po zakończeniu głosowania a zwycięzcy konkursu zostaną przedstawieni publicznie na forum oraz powiadomieni drogą elektroniczną.
Źródło: lakierowanko.info/viewtopic.php?t=3010Temat: Zdjęcie miesiąca - grudzień
zapraszam do lektury, oficjalny regulamin

Cytat:
Ruszył konkurs "Zdjęcie miesiąca" Alfaholików!

Ogłaszamy, że rozpoczął się konkurs na Zdjęcie miesiąca. Konkurs powstał w odpowiedzi na pomysł wykonania kalendarza z samochodami marki Alfa Romeo. Konkurs ma być dobrą zabawą, zarówno dla fotografów jak jurorów czy osób głosujących w sondach na zdjęcie miesiąca.

Swoje prace możecie już przesyłać na adres e-mail: konkursfoto [małpa] alfaholicy.org

Jednak przed zgłoszeniem swojej pracy prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Regulamin konkursu
lZdjęcie musi być Twojego autorstwa.l lZdjęcie musi być aktualne (będziemy sprawdzać EXIF).l lZdjęcie przesyłamy wyłącznie na adres e-mail konkursfoto [małpa] alfaholicy.orgl lNazwa pliku ze zdjęciem musi zawierać wyłącznie Twój nich z forum i cyferkę, np kasia1.jpg, kasia2.jpgl lKażde zdjęcie może być zgłoszone do konkursu tylko raz.l lMinimalna rozdzielczość pracy zgłoszonej do konkursu to 1000 pikseli na dłuższym boku.
Ponadto autor wygranej pracy jest zobowiązany do nadesłania pracy w oryginalnej rozdzielczości (nie mniejszej niż 1600 pikseli na dłuższym boku) na ten sam mail, co prace konkursowe.l
lDozwolone formaty zdjęć to: jpg i tiff.l lCzłonkowie jury nie mogą brać udziału w konkursie.l lKażdy użytkownik może wysłać maksymalnie dwie prace na miesiąc.l lTło i motyw zdjęcia jest dowolne, przy czym musi przedstawiać samochód marki Alfa Romeo lub jego fragment.l lZdjęcie może być poddane obróbce w dowolnym programie graficznym, bez żadnych wyjątków.l lPrace muszą przedstawiać samochody marki Alfa Romeo.l lOsoba zgłaszająca pracę na konkurs musi być autorem zdjęcia, jeśli nie jest właścicielem Belli to musi mieć zgodę właściciela.l lJury mają 7 dni na wybranie najlepszej trójki zdjęć z danego miesiąca. Następnie te 3 zdjęcia trafią do głosowania na ogólnodostępnym forum. Zwycięży zdjęcie z największą ilością głosów.l lAutor pracy może poprosić o pomoc w obróbce zdjęcia członków jury (o ile nie posiada takich umiejętności lub oprogramowania), a członkowie jury dołożą wszelkich starań, aby obrobić zdjęcie w możliwie jak najlepszy sposób. Następnie wynik obróbki przedstawi do zaopiniowania autorowi zdjęcia i jeżeli ten zaakceptuje rezultaty to zdjęcie po obróbce będzie traktowane jako autorska praca osoby która je nadesłała w formie nieobrobionej.l lAutor zdjęcia jak i osoby dokonujące ewentualnej jego korekty wyrażają zgodę na publikację zdjęcia na forum oraz do niekomercyjnego wykorzystania na ewentualnych gadżetach forum Alfaholicy (przez niekomercyjne wykorzystanie rozumie się np. wykonanie kalendarzy i rozprowadzenie ich wśród chętnych za odpłatnością równą cenie druku i przesyłki)l Jury

Głównym zadaniem jury jest wstępna selekcja nadsyłanych prac. Jury mogą także pomagać użytkownikom w sposób teoretyczny przy wykonaniu zdjęcia oraz praktyczny w obróbce graficznej zdjęcia.
Do jury należą użytkownicy:
    lobserwator737l lVaselinhol lzychul
Z jurorami możecie się kontaktować zarówno za pośrednictwem PW, jak i za pośrednictwem forum - w tym temacie.

Jak robić zdjęcia?


Zapraszamy do przeczytania mini-poradnika jurora Vaselinho, link: http://www.forum.alfaholicy.org/show...3&postcount=43. Jeśli nie masz pomysłu co do koncepcji oraz różnych aspektów technicznych możesz zapytać o tym na naszym forum. Z pewnością użytkownicy dołożą wszelkich starań, by Twoja praca była jak najlepsza.

W jakich terminach można zgłaszać swoje prace?
    l 24.10-22.11 - foto listopadal l 23.11-27.12 - foto grudnial l 28.12-24.01 - foto stycznial l 25.01-21.02 - foto lutegol l 22.02-28.03 - foto marcal l 29.03-25.04 - foto kwietnial l 26.04-23.05 - foto majal l 24.05-27.06 - foto czerwcal l 28.06-25.07 - foto lipcal l 26.07-29.08 - foto sierpnial l 30.08-26.09 - foto wrześnial l 27.09-31.10 - foto październikal
Zgodnie z regulaminem członkowie jury mają 7 dni na wybór trzech najlepszych prac z każdego miesiąca, ale ankieta może ukazać się wcześniej


Nagrody
    lZwycięzca każdego miesiąca otrzyma od Alfaholików skrzynkę e-mail, z dożywotnim abonamentem. Więcej info tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/sprawy_organizacyjne/18945-skrzynki_mail_dla_alfisti.htmll lZdjęcie zwycięzcy każdego miesiąca pojawi się w oficjalnym kalendarzu Alfaholików na rok 2011l lPrzez 30 dni zwycięskie zdjęcie danego miesiąca będzie znajdowało się na stronie Alfaholicy.orgl lPo wybraniu 12 laureatów konkursu "Zdjęcie miesiąca" wszyscy wybierzemy w ogólnodostępnej sondzie zdjęcie roku. Autorzy najlepszych prac zdjęcie roku zostaną nagrodzeni dodatkowymi gadżetami Alfaholików.l
Zachęcamy do nadsyłania swoich prac zarówno amatorów jak i profesjonalistów:)

Źródło: forum.alfaholicy.org/showthread.php?t=22868


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Ormuss mus sein