amarylis pielęgnacja

Ormuss mus sein

Temat: Kilka nieznanych mi kwiatów-proszę o pomoc!
" />Witam! Sprobuję Ci pomóc, choć zdjęcia nie ukazują wszystkiego a ponadto brak jest opisu poszczególnych pozycji.Niestety nie wszystkie gatunki udało mi się zidentyfikować. Co do "uszczerbków na zdrowiu" poszczególnych roślin to pozostaje odszukać ich w interncie i doczytać w jaki warunkach jest im najlepiej. A zatem, wg nr fotek:
01-02 Sanseweria hahnii,
06 Aloes zwyczajny,
09 Filodendron "Emerald Queen"
11 Filodendron pnący,
14 Palma kokosowa - Cocos nucifera,
16 Skrytokwiat bivittatus (prawdopodobnie! z ananasowatych),
17 Szeflera,
18 Amarylis lub Kliwia
20 Filodendron podwójnie pierzasty.
Proponowałbym odszukać w internecie poszczególne podane przeze mnie nazwy i porównać z żywym egzemplarzem wówczas identyfikacja będzie 100-procentowa.
Życząc powodzenia w pielęgnacji, pozdrawiam.
Źródło: forum.swiatkwiatow.pl/viewtopic.php?t=446Temat: Co to za roślinki?
" />Jadąc tak, jak ponumerowałas (renia przestawila numerację , na zdjęciu nr 1. hemantus albiflos, przez niektórych zwany język teściowej,
2. clivia - kliwia, ale moze też byc amarylis, musiałabym widziec cebulę lub kwiat
3. codiaeum - kroton
4. Yucca - Jukka - juka.
Jesli chodzi o pielęgnację tych roślin, to najlepiej sprawdz na stronach poswięconych roslinom ozdobym, jest ich w necie wiele. Kroton wymaga pilnego przesadzenia, doniczka powinna być o średnicy ok. 2 cm większa, wydaje mi sie, że bryła korzeniowa jest zbyt przesuszona, oczywiscie z podlewaniem nie należy przesadzać. W sklepach jest ziemia do krotonów.
Nie nalezy teraz wynosić roślin na dwór, jest zbyt mocne słonce, chyba że w pochmurny dzien na 2 - 3 godz. gdy będzie padał delikatny deszcz. Zyczę sukcesów.
Pozdrawiam
Mag
Źródło: forum.swiatkwiatow.pl/viewtopic.php?t=758


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Ormuss mus sein